Wiele osób przed podjęciem pracy zastanawia się, jak wyglądają badania do pracy. Przede wszystkim zależą one od rodzaju wykonywanej pracy. Inne badania będzie miał kucharz, a inne kierowca lub operator maszyn budowlanych. Jednak część z nich jest podobna.

Badania wstępne do pracy jakie – po wpisaniu tej frazy w wyszukiwarkę Google, wyskoczy nam mnóstwo stron wyjaśniających szczegółowo dany temat. Ja postaram się to omówić w skrócie

Badania wstępne do pracy jakiePodstawowe badania, jakie musimy wykonać przed podjęciem się jakiejkolwiek pracy, obejmują: badania krwi i moczu, sprawdzanie słuchu i wzroku, stanu skóry zębów, oraz prawidłowych ruchów kończyn. Te badania mają na celu określić czy stan naszego zdrowia pozwala nam wykonywać pracę. Jeśli masz wady kręgosłupa to nie możesz pracować fizycznie, ale przykładowo możesz być menadżerem, lub fryzjerem. Jeśli nie nadajesz się do jakiejś pracy lekarz wyda zaświadczenie o niezdolności do pracy. Albo będzie to niezdolność całkowita, albo częściowa, np. niezdolność do pracy fizycznej, lub umysłowej. Badania moczu i krwi mają na celu sprawdzić czy nie jesteś chory na choroby zakaźne. W przypadku kierowcy lub operatora maszyn, konieczne są badania psychotechniczne, które wykonuje neurolog. Sprawdza, czy nadajesz się do obsługi pojazdów. Z kolei kucharz, bądź kelner muszą przejść badania kału, w celu wykluczenia salmonelli, którą mogliby zarazić klientów restauracji.

Na te badania powinniśmy zarezerwować najlepiej cały dzień. Zazwyczaj w miejscach ich wykonywania są kolejki, oraz badania przeciągają się. Należy się przygotować, że zajmą nam dzień lub nawet dwa. W przypadku, gdy badania zabiorą nam spora część dnia, to może już nie być lekarza medycyny pracy, który musi podbić książeczkę i podpisać papiery. Dlatego będziemy musieli udać się do niego następnego dnia.

Z reguły, gdy chcesz podjąć się pracy, deklarujesz się wykonać badania. Warto spytać przyszłego szefa, czy ma konkretne miejsce, do którego wysyła pracowników na badania. Może akurat wystawi nam skierowanie do prywatnego lekarza, co przyspieszy badania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here