Idealny pracodawca, to taki, który dba o pracownika – zarówno w pracy, jak i poza nią. Coraz bardziej popularne benefity pozapłacowe, to swego rodzaju walka firm o pracowników. Im bardziej bogaty pakiet, tym chętniej chodzimy do pracy, czujemy się zmotywowani, i co najważniejsze, docenieni. Nie musimy się również zastanawiać co na śniadanie do pracy, albowiem wszelkie posiłki mamy zapewnione. Jednak takie idealne warunki są raczej rzadkością niż standardem. Wówczas musimy dołożyć wszelkich starań, aby przygotować w domu samodzielnie śniadanie do pracy. Wystarczy parę minut na przygotowanie wartościowej kanapki z warzywami. Dzięki temu nie będziemy w pracy jeść niezdrowych batoników.

Pakiety socjalne w firmach

co na śniadanie do pracyPrywatna opieka medyczna czy karta sportowa to już standard, obecny niemal w każdej większej firmie. Duże korporacje nierzadko inwestują również w dodatkowe ubezpieczenie grupowe, które w przypadku nieszczęśliwego wypadku, pobytu w szpitalu czy śmierci bliskiej osoby, gwarantuje pracownikom wypłatę dodatkowych środków.
Coraz częściej firmy dbają również o to, aby ich pracownicy nie chodzili głodni. Vouchery na lunch, świeże owoce każdego dnia, czy kanapki o poranku pozwalają nie przejmować się tym, co na śniadanie do pracy zabrać. Świeże bułeczki z wędliną, serem, a także dodatkiem świeżych warzyw to świetna opcja, zwłaszcza dla zabieganych osób, które nierzadko mają problem z regularnym zaopatrzeniem lodówki.

Żyjemy coraz szybciej, mamy coraz więcej obowiązków, nierzadko zostajemy w pracy po godzinach. A przecież kariera to nie wszystko. Bywa, że umawiamy się ze znajomymi na mieście, idziemy na siłownię czy planujemy randkę we dwoje w kinie. Zdarza się, że rano otwieramy niemal pustą lodówkę, w której nie znajdujemy nic, co na śniadanie do pracy mogłoby się nadać. Wizja świeżych kanapek, czekających w biurze niejednokrotnie więc sprawia, że do pracy gnamy jeszcze szybciej. Niestety, nie jest to na razie standardem w każdej firmie i większość z nas nadal musi sama zatroszczyć się o swoje posiłki w ciągu dnia pracy.

Co na śniadanie do pracy?

Pamiętajmy, że śniadanie to jedno z najważniejszych posiłków. Nie pomijajmy go więc nigdy, skuszeni nową dietą, czy brakiem czasu na przygotowanie go. Jeśli rano mamy mało czasu, warto pomyśleć o nim wieczorem – przygotować i włożyć do lodówki. A rano będzie gotowe do zjedzenia. Wiele osób zastanawia się co na śniadanie do pracy wypada wziąć. Odpowiedź jest prosta: wszystko to co lubimy! Sałatka ze świeżych warzyw, kanapka z wędliną lub twarożkiem czy serek wiejski, to świetny zestaw na dobry początek dnia. Warto zadbać o zróżnicowaną dietę, aby nasze posiłki nie były nudne i przewidywalne. Ważne jest także, aby były w niej obecne owoce, które dostarczą nam wszelkich niezbędnych witamin. Śniadanie to podstawa, jeśli zależy nam na zdrowym trybie życia. Warto o tym pamiętać!

Zdrowe i energetyczne śniadanie to podstawa

co na śniadanie do pracyOczywiście wiadomo, że w pracy nie mamy tyle czasu na spożywanie śniadania co w domu podczas dnia wolnego. Ograniczony czas sprawia, że najlepiej jest przygotować sobie śniadanie zanim wyjdziemy do pracy. Powinno mieć ono formę, która od razu pozwala na spożycie. Zapomnijcie o gotowanych jajkach, które dopiero w pracy, przy stole w pokoju socjalnym zaczynacie obierać. Na to zwyczajnie nie ma czasu. Dlatego, tak jak już wyżej wspomnieliśmy, najlepiej będzie jeśli przygotujemy sobie po prosu kanapki. Oczywiście warto postawić nie tylko na to co lubimy, ale również na co jest zdrowe i da nam zastrzyk energii tak przecież w pracy nam potrzebny. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować ze słodkich przekąsek. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo wygodne. Na dodatek automaty z batonikami znajdziemy w niemalże każdym zakładzie pracy. Ale takie odżywianie, choć zastrzyk cukru da nam niewątpliwe sporo energii, to jednak na dłuższą metę będzie miało bardzo zły wpływ na kondycję naszego zdrowia. Z tego też względu powinniśmy odpuścić sobie napoje słodzone i gazowane.

Co w takim razie co na śniadanie do pracy będzie nadawało się najlepiej? Warto jednak spróbować wstawać rano znacznie wcześniej i przygotować sobie odpowiednie śniadanie. Dobrą opcją będą kanapki ze świeżego pieczywa i dużej ilości warzyw. Warto do pracy iść z butelką wody niegazowanej. W zasadzie taki zestaw będzie bardzo odpowiedni jako śniadanie do pracy. Oczywiście nie można zapomnieć o filiżance kawy. Nic bowiem tak dobrze nie pobudza do pracy, jak właśnie kawa. Jednak nie zawsze mamy rano czas na przygotowanie pełnowartościowego śniadania do pracy. Co więcej nie mamy nawet czasu, aby takie śniadanie zjeść jeszcze w domu. Wówczas warto zakupić w sklepie osiedlowym gotową kanapkę. Naturalnie nie będzie ona tak zdrowa, jak ta zrobiona samodzielnie w domu. Jednak z pewnością jest to i tak znacznie lepsza opcja niż zajadanie się batonikami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here