Wiele osób, które na rynku pracy są już przynajmniej kilkadziesiąt lat, prędzej czy później zadają sobie pytanie: co z emeryturami po 40 latach pracy? Taką emeryturę chciałoby uzyskać większość osób, które aktywnie pracują do tej pory i marzą tylko o tym, by trochę zwolnić tempa swoich codziennych obowiązków, ale również mieć za co żyć.

Co z emeryturami po 40 latach pracy?

Projekt, który przewiduje emerytury po właśnie takim upływie czasu, ma obejmować osoby, które udokumentują 40- letni okres opłacania składek ZUS, bez względu na wiek tych osób. Nie każdy jednak ma tu pewnego rodzaju pierwszeństwo, bowiem preferencje projektu skierowane są bardziej skierowane w stronę osób, które prowadzą swoje gospodarstwo rolne. Byłby to dla nich bardzo korzystny przywilej, ponieważ, mogliby otrzymać emeryturę już nawet w wielu 56 lat i ciągle prowadzić swoją działalność.

Ubezpieczeni w ZUS

Ubezpieczeni w ZUSW przypadku pracowników ubezpieczonych w ZUS-ie, projekt zastrzega sobie obowiązek płacenia przez 40 lat składek emerytalno-rentowych od ich podstawy, która nie jest mniejsza niż minimum obowiązującej płacy. W takiej sytuacji oczywiście możemy spotkać się z oburzeniem pochodzącym z wielu stron. I nie ma się co dziwić, że takie oburzenie występuję, bo nie powinno się wyróżniać i premiować jednych, a omijać i utrudniać drugim. Premiowanie jednych podmiotów jeszcze nigdy nie wyszło na dobre, bo zawsze znajdzie się, ktoś, kto będzie zabiegał o swoje prawa i o równość w stosunku do innych.

Zatem chcąc odpowiedzieć na wcześniej przytoczone pytanie brzmiące: „co z emeryturami po 40 latach pracy”, odpowiedzi są różne, bo zależą od tego, czym się w życiu zajmujemy, a nie czy przepracowaliśmy odpowiednią liczbę lat i skrupulatnie opłacamy stawki.

Jeśli mamy swoje gospodarstwo rolne, to tutaj zdecydowanie wcześniej na horyzoncie może pojawić nam się szansa emerytury. Jeżeli naszą pracą jest jednak coś innego niż prowadzenie roli i brak własnego gospodarstwa rolnego, to możemy w tym aspekcie mieć zdecydowanie pod górkę. Zapewne możemy się w przyszłości spodziewać kolejnych modyfikacji wieku emerytalnego. Pytanie tylko co tym razem nas zaskoczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here