Każda uczelnia wyższa wymaga, aby jej słuchacze złożyli w stosownym terminie, zwykle na ostatnim roku studiów, pracę dyplomową. Jest to oficjalne opracowanie stworzone przez studenta, które jednoznacznie wykazuje, że posiada on umiejętności i predyspozycje niezbędne do wykonywania danego zawodu. Niezwykle istotne jest, żeby praca magisterska odpowiadała wszelkim wymogom formalnym. Nieodzowne wydaje się być odwołanie w tym zakresie do wytycznych, które zostały wyrażone w rozporządzeniu Ministra Edukacji.

Praca magisterska

Dobrze jest wiedzieć, że typowa praca magisterska powinna mieć co najmniej 40 stron. W innym przypadku możliwe będzie jej potraktowanie przez recenzenta jako ulotki, która nie wnosi nic nowego do dyskursu naukowego. Ponadto warto pamiętać o konieczności zachowania odpowiednich odstępów oraz stosowania interlinii. Bardzo ważny jest również podział pracy na trzy części: wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Te dwa pierwsze elementy przeważnie nie budzą nawet najmniejszych wątpliwości w praktyce. Natomiast nie do końca wiadomo, jak napisać zakończenie pracy magisterskiej. Na dobrą sprawę wszystko zależy od jej specyfiki.

Jak napisać zakończenie pracy magisterskiej?

Jak napisać zakończenie pracy magisterskiej?Prace magisterskie, w ramach których przeprowadzono badania metodą sondażu diagnostycznego, powinny w zakończeniu zawierać główne wnioski oraz postulaty poprawy istniejącego stanu rzeczy. Możliwe jest również krótkie podsumowanie najbardziej śmiałych tez oraz dowodów na ich potwierdzenie. Każdy student, który samodzielnie realizował daną pracę, z pewnością nabierze odpowiedniego wyczucia w tym temacie. Dlatego nie warto przedwcześnie zastanawiać się nad tym, jakie elementy powinno zawierać zakończenie. Po dogłębnej lekturze literatury przedmiotu rozwiązanie nasunie się samo. Należy jednak pamiętać, że jest to integralna część pracy, której w żadnym wypadku nie można pominąć. W niektórych pracach po zakończeniu występuje również dyskusja, czyli rozdział poświęcony argumentowaniu obecnych w doktrynie stanowisk. Istnieje także możliwość włączenia specjalnych aneksów, które regulować będą kwestie wybiórcze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here