Pierwszy iPhone – jaki model?

0
540

Coraz więcej użytkowników chciałoby sprawdzić, jak w praktyce działają urządzenia od Apple, jednak chęci najczęściej maleją po sprawdzeniu ceny nowych urządzeń. Chociaż użytkownicy tego ekosystemu niezmiennie zachwalają niemal wszystko, co na rynek wypuszcza amerykański gigant i przekonują, że te bardzo drogie urządzenia warte są każdej wydanej złotówki, to trudno posądzać ich o bezstronność. Na szczęście wcale nie musisz kupować nowego iPhone’a ostatniej generacji, by przekonać się, czy iOS spodoba Ci się w codziennym użytkowaniu.

Nowy iPhone – dlaczego nie warto?

Największą wadą nowych urządzeń od Apple są bez wątpienia ich ceny. Teoretycznie można bowiem kupić iPhone 13 mini za około 3600 złotych, jednak jego rozmiar i czas pracy na baterii nie każdemu przypadną do gustu. Standardowy wariant kosztuje już zauważalnie więcej, ale flagowe urządzenia, które można porównywać z najlepszymi modelami konkurencji, kosztują dobrze ponad 5000 złotych. Dla większości z nas to zdecydowanie za dużo, by kupić go na próbę. W dodatku kilka ostatnich serii iPhone’ów różnią się od siebie na tyle nieznacznie, że kolejne modele można uznać raczej za nieco udoskonalonych poprzedników, a nie za zupełnie nowe konstrukcje. Przykładowo iPhone 11 Pro Max używany, który w dobrym stanie można dostać za ułamek ceny nowego, w gruncie rzeczy niewiele różni się od najnowszego iPhone 13 Pro Max. Dodatkowo Apple zapewnia wyjątkowo długie wsparcie techniczne, wynoszące nawet 6 lat, przez co oba wymienione powyżej urządzenia jeszcze przez lata będą działały pod kontrolą tego samego oprogramowania, więc ewentualne różnice software’owe nie będą zauważalne.

Zdecyduj się na używany model, a oszczędności przeznacz na budowanie ekosystemu

Sam smartfon od Apple to zaledwie jeden element bogatego ekosystemu marki. Choć działa on wyśmienicie i w wielu aspektach może być lepszy od konkurencji, to pełen potencjał odkrywa się dopiero po uzupełnieniu go kolejnymi urządzeniami giganta z Cupertino. Doskonale dopracowana synchronizacja pomiędzy telefonem, iPadem i MacBookiem sprawiają, że większość osób, które miały okazje wypróbować jej działanie w praktyce, nie wyobrażają sobie powrotu do dotychczasowych rozwiązań. Możesz zacząć pisać na jednym urządzeniu i kończyć na drugim, podobnie z czytanymi książkami, przeglądanymi stronami czy nawet rozgrywkami w Apple Arcade. Dlatego za zaoszczędzone na iPhone pieniądze warto kupić kolejne urządzenia tego producenta i zachwycać się ich współdziałaniem w praktyce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here