Choć na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych można znaleźć ciekawe spółki z dużym potencjałem, tak naprawdę największe pieniądze znaleźć można na giełdach zagranicznych. Inwestowanie na najpopularniejszych z nich tradycyjną drogą wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, a wiele domów maklerskich nie posiada w swojej ofercie nawet najważniejszej NYSE. Rozwiązaniem tego problemu są platformy inwestycyjne umożliwiające handel akcjami światowych giełd bez konieczności ponoszenia przesadnie wielkich opłat.

Jak wybrać właściwą platformę inwestycyjną?

Kluczem do stworzenia udanego portfolio inwestycyjnego jest wybór właściwej platformy inwestycyjnej z ofertą dopasowaną do potrzeb inwestora. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie – serwis powinien odznaczać się nie tylko doskonałą reputacją, ale też przystępnymi opłatami za handel akcjami oraz możliwie szerokim wyborem zagranicznych giełd. Na ten temat napisano już wiele wyczerpujących poradników. Przykładowo platforma Saxo Bank Polska (zobacz tutaj jej pełną ofertę) umożliwia dostęp do aż 36 różnych giełd z całego świata, wśród których znajdziemy zarówno giganty rynku takie jak amerykańska NYSE, niemiecka XETRA czy brytyjska London Stock Exchange, jak i mniej znane, choć również warte uwagi giełdy z państw takich jak Malezja, Hong Kong, Portugalia czy Czechy. Tak bogata oferta światowych giełd umożliwia skuteczne zdywersyfikowanie portfolio i usunięcie barier uniemożliwiających skorzystanie z atrakcyjnych okazji inwestycyjnych.

Opłaty za korzystanie z platform inwestycyjnych

Korzystanie z usług platform inwestycyjnych wiąże się rzecz jasna z koniecznością poniesienia kosztów, zarówno w formie prowizji od handlu akcjami, jak i innych rodzajów opłat. Dlatego przed założeniem konta warto spojrzeć na tabelę opłat na danym serwisie i sprawdzić, jakie koszty wiążą się z obrotem akcjami, czy są jakieś zniżki lub programy premium dla bardziej zaawansowanych inwestorów, a także jak wysoka jest prowizja serwisu za przewalutowanie, co może być szczególnie istotne dla klientów z Polski. Platformy inwestycyjne starają się konkurować ze sobą zarówno jakością, jak i ceną usług, dlatego warto też mieć na uwadze, że najtaniej wcale nie znaczy najlepiej. Ostatecznie inwestorzy w tego typu serwisach obracają dużymi sumami, przez co najważniejsze staje się bezpieczeństwo posiadanych środków.

Platformy inwestycyjne to wygodny sposób na handel akcjami z całego świata. Ich głównymi zaletami jest ogromna wygoda, szeroka oferta papierów wartościowych oraz przystępne koszty. Choć większość z nich gwarantuje bezpieczeństwo wpłaconych środków, warto pamiętać, by inwestować tylko tyle, ile jesteśmy gotowi stracić!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here