Zmywarki gastronomiczne to wydajne urządzenia przeznaczone do używania w branży gastronomicznej. W sklepach znaleźć można szeroką gamę takich właśnie zmywarek. Czym dokładnie różnią się one pomiędzy sobą i na jaką warto się zdecydować?

Zmywarki uniwersalne

To najbardziej popularne zmywarki gastronomiczne, które stosowane są w różnych zakładach gastronomicznych – restauracjach, stołówkach czy też w firmach cateringowych. Takie zmywarki posiadają uniwersalne zastosowanie – można myć w nich różne rodzaje naczyń, w tym między innymi szkło, porcelanę, sztućce, akcesoria gastronomiczne. Naczynia umieszczane są w koszach wkładanych do zmywarki – po zakończeniu programu mycia oraz wyparzania wystarczy wymienić kosz na następny.

W tej kategorii znajduje się szeroka gama modeli, które można dobrać indywidualnie do potrzeb. Zmywarki te podzielić można na kilka dodatkowych kategorii w zależności od konstrukcji urządzenia. Są to:

– zmywarki podblatowe – ustawiane pod blatem, zajmują mało miejsca
– zmywarki kapturowe – posiadają kaptur nakładany na kosz z naczyniami
– zmywarki tunelowe – najdroższe, profesjonalne zmywarki przemysłowe

Zmywarki barowe

Ten rodzaj zmywarek gastronomicznych przeznaczony jest do mycia szkła, dlatego też najczęściej jest on używany w barach, pubach, gdzie produkowana jest duża ilość brudnych naczyń szklanych – szklanek, kufli, kieliszków. Również zmywarki te używane są w kawiarniach – sprawdzają się przy myciu filiżanek, talerzyków. Stosowane są też w hotelach, dużych restauracjach.

Kosze zmywarek barowych posiadają specjalną konstrukcję, która pozwala na łatwiejsze ustawienie w nich naczyń. Dodatkowo, barowe zmywarki posiadają inne programy pracy, które zabezpieczają szkło przed szybszym uszkodzeniem.

Zmywarki do garnków, tac, pojemników

Są to duże zmywarki gastronomiczne, które są przeznaczone do mycia większych naczyń, na przykład garnków, tac, pojemników GN ze stali nierdzewnej, pojemników stosowanych w cateringu, blach do pieczenia. Takie zmywarki stosowane są głównie w dużych zakładach gastronomicznych – restauracjach, stołówkach, hotelach.

Zatem dobór odpowiednich zmywarek gastronomicznych pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów zmywania. Tam, gdzie powstaje dużo brudnych naczyń wielu typów, najczęściej stosuje się wszystkie z powyższych zmywarek.

Zmywarki gastronomiczne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here