Pieniądze są tematem, który przewija się przez wiele rozmów towarzyskich. Trudno nie podjąć tej kwestii podczas rozmów z najbliższymi. Często, gdy spotkamy się ze znajomymi, mamy okazję poinformować o zmianie swojego miejsca pracy lub awansie na wyższe stanowisko. W ten sposób możemy porównać jaka firma i jaki charakter pracy oferuje pokaźne wynagrodzenie. Posiadanie pieniędzy pozwala na polepszanie swojego statusu życiowego i możliwość przeznaczenia ich na wyższej jakości produkty oraz zapewnienie szczęścia sobie, jak i swojej rodzinie. Trzeba jednak pamiętać, że istotny jest nie tylko fakt, że pieniądze mamy, ale również jak je wydajemy. To w kwestii przedsiębiorczości i długofalowej inwestycji leży możliwość zarządzania pieniędzmi w sposób optymalny. Jedną z ważniejszych kwestii w tym zakresie jest wybór odpowiedniego banku.

Jaki bank wybrać?

Podczas dokonania analizy, jaki bank jest dla nas najlepszy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które będą dla nas najbardziej istotne. Stoimy przed pytaniem, czy najlepiej jest zdecydować się na konto osobiste, konto oszczędnościowe, czy też konto walutowe i czy zamówić do wybranego rachunku odpowiednią kartę debetową. Dzięki niej będzie można wykonać transakcje metodą zbliżeniową. Ten ostatni rodzaj banku daje możliwość wykonywania w prosty sposób przelewów z jednego kraju do drugiego w różnych walutach. Klient może prowadzić rachunki zarówno w złotówkach, jak i w funtach, dolarach, frankach szwajcarskich, czy euro. Jest to opcja dobra zwłaszcza dla tych, którzy pracują za granicami kraju – np. zdalnie lub mają rodzinę w Polsce. Dzięki takiemu rozwiązaniu przelew z Niemiec do Polski, czy z jakiegokolwiek innego państwa będzie mógł dotrzeć szybciej i po niższych kosztach.

Ile zapłacimy za przelew zagraniczny?

Przelew z Niemiec do Polski powinien zwykle iść do 2-3 dni roboczych. Może się jednak okazać, że nasz adresat ujrzy pieniądze na koncie następnego dnia. Wszystko dzięki opcji SEPA pozwalającej na rozliczanie bezgotówkowe przelewów w Euro między krajami Unii Europejskiej oraz Norwegią, Islandią, Szwajcarią, Liechtensteinem, Monako, Andorą, Watykanem. Jednolity obszar płatności w Euro, bo tym jest SEPA, zdecydowanie pozwala na przyspieszenie oraz zmniejszenie kosztów dokonywania płatności. Przelew z Niemiec do Polski wiąże się z pokryciem kosztów własnego banku przez zleceniodawcę, natomiast zleceniobiorca musi pokryć pozostałe banki, które uczestniczą w tym procederze. Szacuje się, że dzięki temu koszty unijne są oszczędzane na 2-3% PKB.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here