Zabieg karboksyterapia

0
2522

Karboksyterapia to bijący rekordy popularności zabieg wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej, który jest mało inwazyjny, a jego efekty są bardzo widoczne. Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla pod skórę. Dwutlenek węgla w tym przypadku jest medycznym gazem, zupełnie pozbawionym zanieczyszczeń, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko jest skuteczne a zarazem i bezpieczne. Karboksyterapia poprawia wygląd skóry, przywraca jej młodzieńczy wygląd oraz odżywia skórę. Karboksyterapia jest zabiegiem stosowanym na wszystkie partie ciała.

Karboksyterapia wskazania do zabiegu

Karboksyterapia sprawdzi się w następujących przypadkach:

– redukcja cellulitu,

– redukcja rozstępów,

– zredukowaniu tkanki tłuszczowej na wybranych partiach ciała,

– utrata zbędnych kilogramów,

– zwiotczałej skóry po ciąży,

– problemów z opadającymi powiekami,

– utrata elastyczności skóry,

– zaburzeniach krążenia,

– przeciwdziałaniu nadmiernemu wypadaniu włosów,

– redukcji różnego typu blizn,

– chęci przeprowadzenia liposukcji,

– redukcji worków pod oczami,

– redukcji powstałych cieni pod oczami,

– zwiększenia produkcji kolagenu w skórze.

Karboksyterapia przeciwwskazania

<a href=”http://medikapoland.pl/pl/16-karboksyterapia” title=”karboksyterapia urządzenie”>Karboksyterapia</a> jest zabiegiem, który nie powinien być wykonywany przed wcześniejsza konsultacja z lekarze. Do głównych przeciwwskazań należą:

– choroby płuc,

– cukrzyca,

– padaczka, hemofilia,

– niewydolność nerek,

– przyjmowanie leków przeciwzapalnych,

– wirusowe i grzybiczne choroby skóry,

– trądzik różowaty,

– ciąża,

– karmienie piersią,

– niewydolność żylna,

– przerwana ciągłość skóry,

– występujące owrzodzenia na kończynach,

– choroby nowotworowe,

– przeziębienie,

– antybiotykoterapia.

Karboksyterapia na czym polega zabieg?

Zabieg karboksyterapii polega na równomiernym wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę, który rozszerza naczynia krwionośne, a co za tym idzie pomaga w stymulacji nowych włókien kolagenowych skóry. Karboksyterapia w naturalny sposób pobudza procesy, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.

Zabieg karboksyterapii powoduje ponowne uruchomienie produkcji kolagenu oraz elastyny w skórze, dzięki wytworzeniu krótkotrwałego i lekkiego stanu zapalnego pod skórą. Proces stymulacji i odżywienia skory zaczyna się po pierwszym zabiegu i zazwyczaj traw aż do końca zalecanych dawek zabiegu. Dzięki karboksyterapii włókna kolagenowe skóry skurczają się i poprawiają krążenie, co z kolei przyczynia się do powstania sprężystej i gładkiej skóry oraz cofnięcia się procesów starzenia skóry.

Karboksyterapia ma za zadanie aktywację czynnika VEGF, który odpowiedzialny jest za wzrost naczyń, a jego celem jest spowodowanie przyrostu nowych włókien kolagenowych. Dodatkową zaletą zabiegu karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry, dzięki czemu jest to zabieg bezpieczny dla osób borykających się z alergiami skórnymi oraz dla osób mających wrażliwą skórę na promieniowanie słoneczne. Po przeprowadzonym zabiegu nie ma konieczności przebywania w domu, można od razu wrócić do swoich zawodowych czynności.

Karboksyterapia urządzenia

Do najczęściej stosowanych urządzeń do karboksyterapii w gabinetach medycyny estetycznej należą:

– KARBOKSYTERAPIA / CARBOXYTHERAPY MEDIKA

– Carboxytherapy Dual MC2 – PCZK

– Karboksyterapia UNIQUE TECHNOLOGIE™ – CARBOXYTHERAPY JULIÉ

– Karboksyterapia Mimari

– Karboksyterapia TEYDA.

Należy pamiętać, że tylko najlepszej jakości sprzęt zapewni nam najlepsze efekty, a jeśli dodamy do tego profesjonalną obsługę to możemy być pewni, że satysfakcją jest gwarantowana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here