Firmy zajmujące się produkowaniem różnych towarów zwykle mają podobne problemy: goniące terminy zleceń, magazyny niepotrzebnie zawalone surowcami, nieefektywna praca maszyn i pracowników. W efekcie tych wszystkich mniejszych i większych potknięć produkcja idzie powolnie, a my jesteśmy sfrustrowani. Jak sobie z tym poradzić?

Działaj mądrze, a nie tanio

Jeżeli zaliczamy się do tych firm, które trapią problemy wymienione powyżej, być może nadszedł właśnie ten czas, aby wdrożyć w przedsiębiorstwie odpowiednie oprogramowanie. System klasy ERP, specjalnie zaprojektowany do harmonogramowania i wspomagania procesu produkcyjnego, zdecydowanie pomoże nam rozwiązać wszelkie problemy. Choć nie jest to oprogramowanie, które możemy nazwać tanim, to jednak warto w nie inwestować – znaczący wzrost produktywności szybko zwróci wyłożone pieniądze, a samo oprogramowanie jest zdecydowanie skuteczniejsze od tańszych, „chałupniczych” metod radzenia sobie z bałaganem w strukturach firmy.

Co potrafi ERP?

Program do harmonogramowania produkcji pomoże nam nie tylko bezpośrednio przy taśmie. Oczywiście, do jego głównych zadań należy analiza danych napływających od pracujących maszyn i pracowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać dużo większą produktywność, jednak na tym się nie kończy. Dobrej jakości ERP pilnuje także naszego magazynu, utrzymując stan surowców na minimalnym poziomie, jaki jest wymagany do realizacji wskazanego zadania. Dzięki temu nie musimy się martwić, że utopiliśmy pieniądze w ogromnej ilości niepotrzebnych półproduktów, a jednocześnie jesteśmy spokojni o realizację bieżącego kontraktu. Program monitoruje także pracę maszyn, co pozwala zaplanować wszelkiego rodzaju przeglądy czy naprawy bez konieczności wstrzymywania pracy.

Dlaczego warto inwestować w oprogramowanie?

No cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: po prostu informatyzacja firmy się opłaca. Zostało wielokrotnie udowodnione, że wprowadzenie dobrego oprogramowania do harmonogramowania produkcji nie tylko znacząco przyspieszyło realizację zleceń, ale także poprawiło jakość pracy ludzi. Z tego powodu także i ty powinieneś przetestować ERP w swojej firmie.

Czytaj więcej: https://www.cfi.pl/produkcja/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here