W momencie, kiedy nie mamy pomysłu na siebie, nie wiemy jeszcze co chcielibyśmy robić na dłuższą metę, to znalezienie swojej pracy marzeń może okazać się bardzo ciężkim kawałkiem chleba. Bez obaw, jeśli jesteś w takiej sytuacji, postaramy się podsunąć Ci pewien pomysł. Być może jesteś miłośnikiem kawy? Kto w dzisiejszych czasach kiedy wszędzie panuje pośpiech i przepracowanie, nie skusiłby się na łyk gorącej kawy, która postawiłaby go na nogi? Osoba, która profesjonalnie zajmuje się parzeniem kawy to barista. Na czym polega ten zawód? W jaki sposób zostać baristą? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-barista/ 

Zawód baristy – na czym polega?

Zawód ten z pewnością kojarzony jest z przygotowaniem i podawaniem kawy. Taka osoba znajdzie zatrudnienie głównie w kawiarniach. Takie lokale odwiedzane są przez naprawdę różne osoby w ciągu dnia. Niejako praca barmana kojarzona jest z pracą w gastronomii, jednak z pewnością nie przypomina ona zawodu kelnera czy kucharza. Na samym początku chcielibyśmy zaznaczyć, że praca w takim zawodzie wcale nie jest prosta. Jeżeli jesteś kawosz m lub po prostu osobom, która lubi pić kawę na pewno Zdajesz sobie sprawę z tego, ile rodzajów kawy dostępnych jest na rynku oraz jak wiele napojów kawowych istnieje w ofercie również w kawiarni. Jako barista musimy nie tylko wiedzieć jak taką kawę przygotować, ale również jak obsługiwać ekspresy, czyścić je, robić wzorki na piance czy dekorować napoje, tak aby idealnie się one prezentowały. Musisz też poznać i zapamiętać wszystkie receptury i tajniki istniejące w twoim miejscu pracy.

W jaki sposób zostać baristą?

Aby zostać zatrudnionym na takim stanowisku w kawiarni, musimy mieć ukończone kursy. Tego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Niezależnie od tego ile czasu trenowaliśmy w domu, taki kurs jest zapewnieniem nam pracy, bez niego ani rusz. Cena takiego kursu waha się w okolicach od 200 do 500 zł. Dzięki niemu nauczymy się wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć do wykonywania zawodu baristy. Zapoznamy się z tajnikami ciśnieniowymi, dowiemy się czym jest ekspresso oraz w jaki sposób zrobić dobrą kawę i idę ale nie zmienili ziarna. Poza kursem musimy wykonać również badania oraz wyrobić sobie książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych, ponieważ jest to poniekąd praca w gastronomii. Wyrobienie takiej książeczki to bułka z masłem. Warto zrobić to przed zapisaniem się na kurs.

Zobacz też: http://interactiveart.pl/czym-polega-praca-baristy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here