Kierując swoją drogę edukacyjną na studia najczęściej, wszystko jest poparte chęcią zdobycia wykształcenia wyższego. Co w przyszłości ma się przemienić z kolei, w respektowane i odpowiedzialne stanowisko wraz z wysokim wynagrodzeniem. Ale czy rzeczywistość właśnie tak wygląda?

Studia wyższe

Czy studia wliczają się do stażu pracyTeoretycznie wszystko tak by wyglądało. Ale większość z nas spotkała się również z krytyką na stronę wyższego wykształcenia, argumentując to. Iż koniec, końców dana osoba wyląduje w przysłowiowym Mc’donald przez sytuacje, w którym jest masa wakatów na stanowiska w kierunku ukończonych studiów. Lecz wymagane jest doświadczenie na owym stanowisku. Jest to zrozumiała kwestia, że przyszły pracodawca oczekuje kogoś, kto, spełni się w roli pracownika. Tylko jak zdobyć to doświadczenie w sytuacji, gdy przez 8 lat naszej edukacji nie mamy możliwości podjęcia stałego zatrudnienia. Tym bardziej na stanowisku, na które wymagane jest wykształcenie wyższe. Pozostaje, pewna nie jasność, a mianowicie czy studia wliczają się do stażu pracy? W prawie Polskim jest jasno przewidziane wliczanie okresu nauki w lata stażu pracy.  Co zapewnia bardzo dogodną sytuację, ze względu na komfort przy znalezieniu kierunkowego zatrudnienia. W najlepszej sytuacji przedstawia to osoby, które ukończyły szkołę wyższą. Ponieważ do stażu pracy wliczane zostaje, aż 8 lat. Pełne 8 lat jest doliczane od ukończenia licencjatu, lecz nie przewidziano dłuższego stażu pracy za ukończone 5-letniego magistratu.

Czy studia wliczają się do stażu pracy jako jedyna szkoła?

Naturalnie, iż nie. Co prawda na studiach edukacja, przedstawia się w zupełnie innym świetle, niż poprzednie szkoły, ponieważ najczęściej wyjeżdżamy z miasta kilkadziesiąt kilometrów na studia, więc po raz pierwszy w życiu poznajemy samodzielność, z dala od rodziców. Nie obowiązują, nas już również znane od dzieciństwa szkolne dzwonki sygnalizujące przerwy, ale pomimo tylu różnic, oprócz studiów do stażu pracy wliczają się również inne poziomu wykształcenia. W doliczonych latach prezentuje się to w zależności od ukończonej szkoły, w przypadku zasadniczej szkoły, doliczony zostanie nam okres 3 lat. Logicznie idąc tym krokiem, podobnie przedstawia się przykład szkoły średniej, za którą możemy odbyć okres stażu pracy nawet maksymalnie do 5 lat. Na dobrą wiadomość, również oczekiwać mogą osoby kończące dodatkowo szkoły policealne, ponieważ jeśli odbędą 4 lata szkoły średnie oraz dodatkowo 2 lata policealne, łącznie naliczone mają 6 lat stażu w pracy co w przyszłości, przełoży się na dłuższy urlop, który powyżej 10 lat stażu pracy zmienia się z 20 dni na 26 dni płatnego urlopu przypadającego na rok kalendarzowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here