Na jakość towaru wpływa nie tylko materiał, z jakiego są wykonywane czy sposób produkcji. W znacznej mierze o tym, w jakim stanie dany towar dotrze do klienta, decyduje sposób transportu. Współczesne realia są takie, że produkty, zanim dotrą do klienta końcowego, przemierzają tysiące kilometrów. Nierzadko po drodze towar jest kilkakrotnie przeładowywany z jednego środka transportu na inny. To powoduje, że bardzo łatwo o uszkodzenie towaru lub utratę jakości.

Aby ograniczyć do minimum możliwość uszkodzenia towaru, stosuje się sprawdzone rozwiązania. W przypadku wielu towarów ważne jest to, aby były one transportowane w odpowiednich pojemnikach. Jest to szczególnie ważne w przypadku dóbr, które są przewożone luzem. W wielu branżach podstawowym sposobem transportu są pojemniki KLT. Można je spotkać w fabrykach, zakładach produkcyjnych, magazynach, hurtowaniach, sklepach i oczywiście na wyposażeniu branży logistycznej. Dzięki pojemnikom KLT transport jest nie tylko bardziej przyjazny dla przewożonych nimi produktów, ale również łatwiejszy i szybszy.

Kontenery KLT do różnych celów

Pojemniki typu KLT są na tyle uniwersalne, że mogą służyć do różnych celów, nie tylko do transportu na duże odległości. Dużo typów pojemników KLT dostępnych na rynku powoduje, że znajdują one zastosowanie także między innymi do magazynowania i komisjonowania produktów. W miejscach, gdzie dane dobra są wytwarzane, są one używane do transportu na krótkie odległości, aby móc być później przeładowane w docelowe pojemniki. Tym samym pojemnik KLT może służyć do przechowania towarów różnego rodzaju, różnych gabarytów i różnej konsystencji.

Pojemniki KLT i ich rodzaje

Cho to pojemniki, których wymiary i gabaryty są określone normami, to na rynku można dostać pojemniki w różnych wymiarach, zarówno o różnej wielkości dna jak i wysokości. To powoduje, że można je idealnie dopasować do potrzeb danego użytkownika. Dzięki pojemnikom KLT transport przebiega sprawnie i nie powoduje problemów. Nie jest problemem przeładunek z jednego środka transportu na drugi, gdyż pojemniki KLT mają wymiary kompatybilne z systemem palet EURO. Zarówno puste i pełne pojemniki typu KLT łatwo jest składować na duże wysokości bez zagrożenie bezpieczeństwa samych produktów jak i ludzi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/vda-klt-range/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here