Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego wielu rodziców planuje zmianę wystroju pokojów swoich dzieci. Jednym z wielu aspektów, które należy wsiąść pod uwagę jest zorganizowanie przestrzeni w taki sposób by można było w niej przechowywać coraz większą ilość książek i innych rzeczy.

Zestaw półek

Jednym z bardziej ciekawych rozwiązań jest zamontowanie w pokoju ucznia zestawu półek wiszących. Bardzo popularne są obecnie na przykład półki mające kształt połączonych ze sobą trzech kwadratów o mocno zaokrąglonych rogach.

Warto zadbać by meble w pokoju dziecka miły ciekawą kolorystykę. Dobrym rozwiązaniem jest zakup półek, które z zewnątrz są białe natomiast wewnątrz są pomalowane na zielono, czerwono lub niebiesko. Wybór konkretnego koloru powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji ucznia, musi on również pasować do wystroju wnętrza.

Bardzo ważne jest również to by dobrze dobrać rozmiar półek. Nie mogą one być zbyt duże by zmieściły się na ścianie, nie mogą być też zbyt małe by odpowiednio spełniały swoje zadanie.

Należy też sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane oraz jaką nośność mają półki. Najlepiej wybierać modele, na których można przechowywać rzeczy o łącznej wadze przynajmniej około pięciu kilogramów. W sklepach z meblami zestaw takich półek można kupić obecnie za sumę około osiemdziesięciu złotych.

Regał na książki

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem pozwalającym znacznie zwiększyć przestrzeń na książki jest regał metalowy. Meble tego typu często są wykonane ze stali, dzięki czemu są odporne na różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Półki w zależności od wybranego modelu mogą mieć bardzo różny wygląd. Dostępne są między innymi półki wykonane z płyty MDF polakierowanej na wysoki połysk. Wybór kolorystyki jest bardzo duży dzięki temu bez można wybrać regał, który będzie pasował do stylistyki dziecięcej lub młodzieżowej.

Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, stabilność oraz wytrzymałość. Pamiętajmy, że meble, które znajdują się w pokoju dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne. Dużą zaletą regałów metalowych jest to, że nadają one pokojowi oryginalny industrialny wygląd. Jest to duża zaleta szczególnie w przypadku nastolatków, które przywiązują wagę do takich rzeczy.

W czasie zakupu mebli do pokoju mniejszych dzieci wybór mebli leży całkowicie po stronie rodziców.  W przypadku starszych dzieci i młodzieży przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto się z nimi skonsultować. Pamiętajmy, że to urządzamy pokój dzieci, więc one też powinny mieć jakiś wpływ na jego wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here