Niektórzy nie lubią biurokracji: formularzy, zestawień, papierów, dokumentów, formalności. Przychodzą do pracy, dostają zakres obowiązków i nic więcej prócz pracy ich nie interesuje. Takie pytanie, jak świadectwo pracy jak wypełnić – to nie jest pytanie skierowane do tej grupy ludzi. Na szczęście mamy takie stanowisko jak kadrowa, czyli wszechwiedząca osoba, która zna wszelkie tajniki i zagadnienia związane z kadrami i płacami. Taka osoba wie na ten temat wszystko i na pewno odpowie na pytanie świadectwo pracy jak wypełnić.

Świadectwo pracy jak wypełnić

Badania wstępne do pracy jakieW każdej dokumentacji kadrowej pracownika możemy znaleźć taki dokument jak świadectwo pracy. Jest to wbrew pozorom bardzo ważna i przydatna rzecz. Są w nim zawarte informacje na temat poprzedniej firmy, w której się pracowało, czyli nazwa i adres. Dodatkowo znajdziemy tam dużo informacji na temat stażu pracy i jego wymiarze. W świadectwie pracy zawarte są też informacje na temat urlopów i okresów przebywania na zasiłku chorobowym. Warto również pamiętać o najważniejszej rzeczy, czyli sposobie rozwiązania poprzedniego stosunku pracy, który może być przydatny na przykład przy rejestracji w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Dlatego tak ważne jest zagadnienie pod nazwą świadectwo pracy, jak wypełnić, ponieważ jest to bardzo ważna rzecz.

Na szczęście mamy miłe panie kadrowe, więc taki zwykły pracownik Kowalski może skupić się na dokładnym wykonywaniu obowiązków a papierki zostawić kadrowej do wypełnienia. Warto wspomnieć jeszcze, że świadectwo pracy pracodawca musi wydać obowiązkowo w określonym terminie po zakończeniu pracy. Dlatego każda szanująca się firma powinna mieć albo kadrową – osobę zajmującą się kadrami i płacami albo biuro rachunkowe świadczące takie usługi. Wtedy pytanie: świadectwo pracy jak wypełnić nie powinno sprawiać żadnych problemów a być tylko formalnością przy rozwiązywaniu umowy z pracownikiem. Za niewydanie świadectwa pracy w terminie grozić mogą kary pieniężne z Państwowej Inspekcji Pracy więc warto zadbać o te sprawy przed czasem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here