Torty artystyczne są ogromną atrakcją na wszelkich uroczystościach. Najczęściej zamawiane są na urodziny czy wesela. Cukiernie oferują torty o niespotykanych konstrukcjach, często inspirowane dziełami sztuki. Dla dzieci najchętniej zamawiane są torty, na których są postacie z bajek. Jak właściwie powstają takie torty artystyczne?

Jak wygląda proces powstawania tortu?

Najważniejszą częścią jest ustalenie szczegółów z klientem. Ważne jest, by sprostać ich oczekiwaniom. Po długich poszukiwaniach inspiracji powstają pierwsze szkice projektu, a dopiero na końcu powstaje tort. Cukiernie wykorzystują różnego rodzaju techniki zdobień wypieków artystycznych. Niektórzy wybierają te skromne, w formie koralików czy kwiatków, a inni chcą czegoś bardziej wyszukanego. Aby wykonać taki skomplikowany tort, cukiernik musi cechować się talentem, jak i cierpliwością. Stworzenie takiego dzieła to nie lada wyzwanie, które zajmuje nawet kilkanaście godzin. Artystyczne wyroby cukiernicze na zamówienie można znaleźć np. pod tym adresem: https://www.art.sarzynski.com.pl/.

Rodzaje dekoracji w tortach

Bardzo często do wykonywania zdobień używa się plastycznego lukru. Można z nich wykonać naprawdę wiele zadziwiających tortów. Masą pokrywa się zazwyczaj cały tort albo też można dekorować nią tort w formie małych dodatków. Niektórzy utalentowani cukiernicy wytworzą piękne dzieła przedstawiające idealnie odwzorowanie np.: kwiaty, postacie, zwierzęta. Bardzo ważne jest, by wykorzystywać jadalne dodatki, aby tort w całości był jadalny.

Zamówienie tortu z cukierni artystycznej wymaga dokładnej konsultacji z klientem. Dopiero później powstaje szkic a na końcu tort, którego wykonanie zajmuje nawet do kilkunastu godzin. Bardzo często zdobi się torty masą lukrową, którą pokrywa się cały tort lub tworzy się małe dodatki. Dodatki, które wykorzystuje się w cukiernictwie artystycznym to np.: jadalne kwiaty, żele i posypki w formie pereł albo jadalnego brokatu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here