Współpraca z nowym pracownikiem powinna rozpocząć się od odpowiedniego przywitania, aby w przyszłości układała się dobrze i opierała na wzajemnym szacunku i chęci wspólnego działania. Życie i środowisko zawodowe nie powinno wpływać destrukcyjnie na nasze życie prywatne, dlatego warto dbać o dobre stosunki z ludźmi w pracy, aby chodzenie do niej było przyjemnością, a nie żmudnym obowiązkiem. Istnieje wiele ciekawych i kreatywnych sposobów na przywitanie nowego pracownika, a ogranicza nas w tym aspekcie wyłącznie wyobraźnia!

Dlaczego odpowiednie przywitanie w firmie jest takie ważne?

Przyjmując pod swoje skrzydła nowego pracownika, powierzamy mu do wykonywania część obowiązków i oczekujemy jak najlepszych rezultatów ich wykonania. Relacje, jakie łączą pracodawcę i pracownika, są niezwykle istotne i wpływają na produktywność obu stron. Pracownik, widząc dobrego szefa, który wykazuje się empatią, hojnością i chęcią współpracy, będzie chciał mu zaimponować i wykona swoją pracę możliwie jak najlepiej. Każdemu pracodawcy zależy na posiadaniu zespołu, który będzie traktował swoje obowiązki poważnie i wykona je na 100%.

Pomysły na prezent dla pracownika

Wybór prezentów jest nieograniczony, a jedyną barierą może być nasza wyobraźnia. W zależności od charakteru przedsiębiorstwa, w jakim się znajdujemy, można wymyślić wiele symbolicznych podarunków. Do najciekawszych pomysłów należą:

  • gadżety tematyczne marki – długopisy, kubki, poduszki, smycze, pudełka śniadaniowe, notesy, torby wielokrotnego użytku, pendrive etc. Można przygotować całą paczkę takich ciekawych przedmiotów wedle swoich preferencji;
  • ułatwiacze pracy – dobry kalendarz czy planner, wysokiej jakości markową kawę, wygodne poduszki na krzesło, budzik, odpowiednio spersonalizowane biurko;
  • niestandardowe pomysły – wielu pracodawców decyduje się sprezentować coś od siebie. Dbanie o zdrowie swoich pracowników jest istotne, dlatego częstym bonusem na start dla nowych pracowników są zestawy owoców (np. Welcome Pack). Taki upominek umili dzień w biurze i poprawi jego odporność w trakcie okresów chorobowych.

Warto wspomnieć o tym, że przywitanie pracownika wcale nie musi odbywać się poprzez dawanie mu prezentów. Oczywiście jest to niezwykle miłe rozwiązanie, jednakże może odbyć się to w zupełnie innych warunkach. Wyjście na kawę, czy po prostu miłe przywitanie powiązane z zapoznaniem całego zespołu również jest dobrym i oryginalnym pomysłem.

Wysyłaj zdalnie prezenty dla pracowników!

DailyFruits.pl to marka stworzona z myślą o firmach, w których jest wielu pracowników. Zajmuje się ona dostarczaniem wysokiej jakości, zdrowych owoców na stołówki czy kuchnie. Wprowadzając takie rozwiązanie w swojej marce, pracodawca pokazuje, że zależy mu na zdrowiu i komforcie pracowników, a przy okazji umila czas spędzony za biurkiem. Owoce w pracy pozwolą uniknąć spożywania wysokokalorycznych i niezdrowych przekąsek jak chipsy, batoniki czy inne słodycze. Ponadto poprawiają koncentrację i wydajność, a przy tym i produktywność.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here