Zauważasz u siebie pierwsze oznaki starości? A może zmarszczki na twarzy są już dobrze widoczne, przez co stają się Twoim utrapieniem? Z pewnością szukasz skutecznych sposobów, aby jak najdłużej zachować młodą i jędrną skórę. Wraz z upływem czasu domowe rozwiązania, na przykład w postaci kremów i maseczek mogą już okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto sięgnąć po nowoczesne technologie, między innymi lasery, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dowiedz się, na czym polega ich działanie!

Starzenie się skóry – co warto wiedzieć?

Wraz z wiekiem skóra każdego z nas zaczyna tracić sprężystość oraz jędrność. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już w okolicach 30 roku życia. Są one efektem coraz powolniejszych procesów regeneracyjnych oraz zmniejszonej produkcji kolagenu, który bezpośrednio odpowiada za jej elastyczność, ponieważ stanowi jeden z jej głównych elementów budulcowych. Wraz z upływem kolejnych lat zmniejsza się też ilość włókien elastynowych w skórze oraz poziom kwasu hialuronowego. To wszystko sprawia, że twarz traci swój wyrazisty owal, a skóra staje się wiotka. Kremy oraz maseczki nieco poprawiają jej stan, ale zawarte w nich substancje aktywne nie są w stanie dotrzeć aż do głębokich warstwa tkanek, ponieważ zatrzymują się na barierze naskórka. Aby osiągnąć trwałe oraz skuteczne efekty, warto postawić na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – szczególną popularnością cieszy się laseroterapia, ze względu na bezpieczeństwo oraz efektywność.

Laserowe sposoby na odmładzanie twarzy

Laserowy lifting to nowość, na którą decyduje się coraz szersze grono zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, to niechirurgiczna oraz małoinwazyjna metoda, która pozwala na widoczne odmłodzenie twarzy, poprawienie jej owalu oraz wygładzenie zmarszczek. W jaki sposób laser pozwala osiągnąć takie efekty? Jego działanie różni się w zależności od rodzaju urządzenia, jego mocy oraz długości światła, zazwyczaj opiera się na podobnych zasadach. Wiązki emitowanych promieni prowadzą do mikrouszkodzeń w głębszych tkankach skóry, pozostawiając jej zewnętrzną warstwę w nienaruszonym stanie. Te kontrolowane uszkodzenia pobudzają organizm do intensywnej regeneracji, który w efekcie produkuje większości ilości kolagenu i elastyny. Są one głównymi składnikami budulcowymi skóry, dlatego bezpośrednio odpowiadają za jej gęstość i elastyczność. Jeśli chodzi o laser frakcyjny CO2 odmładzenie twarzy widoczne jest już po pierwszym zabiegu. W dodatku jest on całkowicie bezbolesny oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here