Dzięki internetowym platformom transakcyjnym obecnie każda zainteresowana osoba bez względu na miejsce zamieszkania ma możliwość zakupu akcji z dowolnie wybranej giełdy na świecie. Dostęp do wielu światowych giełd to ogromna szansa na osiągnięcie oszałamiającego sukcesu. W poniższym artykule omawiamy, które światowe giełdy są największe i oferują najszersze możliwości w zakresie zakupu akcji i obligacji.

Inwestycja na różnych światowych giełdach – jakie korzyści przynosi?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu inwestowanie na różnych światowych giełdach było mocno utrudnione. Wszystko zmieniło się, gdy giełdy zaczęły stawiać na rozwiązania online, które pozwalają na zawieranie transakcji o dowolnie wybranej porze z jakiegokolwiek miejsca na Ziemi. 

Wszystkie popularne giełdy na świecie pozwalają na zaopatrywanie się w akcje i obligacje osobom z nawet najdalszych zakątków. Kilometry, które dzielą podmioty biorące udział w transakcjach, nie mają obecnie żadnego znaczenia. Jest to ogromna szansa dla inwestorów oraz dla giełd. Inwestorzy, którzy stawiają na zakup akcji z wielu popularnych światowych giełd, mają ogromne szanse na szybkie pomnożenie zainwestowanego kapitału. 

Które światowe giełdy są największe? 

Listę największych giełd na świecie otwiera giełda nowojorska, która znajduje się w Stanach Zjednoczonych (New York Stock Exchange, w skrócie NYSE). W kontekście giełdy w USA mówi się o Wall Street. Miesięczny obrót tej niezwykle popularnej giełdy wynosi w każdym miesiącu około 1520 miliardów dolarów. 

W gronie największych i najpopularniejszych giełd na świecie znajduje się także giełda chińska, która znajduje się w Szanghaju. Miesięczna wartość realizowanych transakcji na tej giełdzie wynosi prawie 1280 miliardów dolarów. Mimo iż rząd chiński nieco utrudnia dostęp do zakupu akcji zagranicznym inwestorom, i tak cieszy się ona ogromną popularnością wśród osób chcących zarobić na obrocie akcjami i obligacjami. 

Kolejna niezwykle popularna giełda również działa w Stanach Zjednoczonych – jest to Nasdaq (ang. National Association of Securities Dealers Automated Quotations). Zdecydowanie najważniejszy indeks, który jest notowany na tej giełdzie, to Nasdaq 100 – zawiera on akcje 100 największych potentatów technologicznych. Z tego powodu giełda ta cieszy się niesłabnącą popularnością. Firmy z sektora technologicznego uchodzą za wysoce rentowne, dlatego cały czas nie brakuje osób, które chciałyby zaopatrzyć się w ich akcje. Miesięczna wartość realizowanych transakcji na tej giełdzie wynosi około 1180 miliardów dolarów. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here