Co jest potrzebne do uprawiania jogi?

0
2885

Joga to jeden z bardziej popularnych rodzajów aktywności fizycznej. Jej dużą zaletą jest to, że do jej uprawiania jest konieczne jedynie własne ciało. Jednak istnieje kilka przedmiotów, które znacznie poprawiają komfort ćwiczeń.

Wygodne ubranie do jogi

Duży wpływ na ćwiczenia ma przede wszystkim odpowiednie ubranie. Rzeczy do jogi najlepiej, jeśli są jednocześnie obcisłe i elastyczne. Bez wątpienia luźna odzież może wyglądać atrakcyjnie jednak w czasie ćwiczeń niespecjalnie się sprawdza. Wystarczy sobie wyobrazić, co dzieje się z luźną bluzką, gdy głowa musi być skierowana ku dołowi.

W przypadku kobiet najlepiej zaopatrzyć się w leginsy i sportowy stanik. Spodnie do jogi nie powinny przeszkadzać w czasie ćwiczeń, aby tak się stało muszą być wyposażone w ściągacz w pasie i być pozbawione szwów po bokach. Legginsy powinny być też wykonane z odpowiedniego materiału, najlepiej, jeśli ma on dużą zawartość elastanu. Dzięki temu spodnie nie ulegają szybko deformacji, dobrze przylegają do ciała i zapewniają odpowiednią swobodę ruchów. Przy wyborze biustonosza do jogi warto kierować się indywidualnymi kryteriami, najważniejsze byśmy czuły się w nim komfortowo w czasie ćwiczeń.

Mata do jogi

Odpowiednia mata do jogi  jest jedną z nielicznych rzeczy w które naprawdę warto zainwestować. Ten niepozorny sprzęt nie tylko znacznie podnosi komfort ćwiczeń, ale również bardzo poprawia ich bezpieczeństwo. Mata do ćwiczeń zapewnia amortyzację, i stabilność. Jest ona szczególnie przydatna w czasie wykonywania szczególnie trudnych postaw medytacyjnych.

Mata do jogi powinna być solidna, więc przy jej zakupie nie warto szukać oszczędności. Lepiej zapłacić trochę więcej i kupić sprzęt dobrej, jakości który zapewni nam bezpieczeństwo w czasie ćwiczeń i posłuży nam przez dłuższy czas.

Klocki do jogi

Klocki do jogi to kolejny sprzęt do ćwiczeń, w który warto się zaopatrzyć rozpoczynając ćwiczenia. Powinny być wykonane z różnych materiałów na przykład: korka, pianki lub z drewna. Pomagają one przede wszystkim w prawidłowym wykonywaniu postaw medytacyjnych osobom początkującym.

Gdy nie czujemy się jeszcze zbyt pewnie w czasie wykonywania asan, lepiej podeprzeć się klockiem, niż nieprawidłowo się wyginać. Użycie klocków również znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia kontuzji. Jeśli nie czujesz się w czasie ćwiczeń zbyt stabilnie warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w ten prosty, lecz bardzo przydatny sprzęt do ćwiczeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here