Błędy wśród fotografów zdarzają się dość często, zwłaszcza wśród tych początkujących, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z fotografią. W sumie nic dziwnego, nikt z nas nie jest doskonały i wszyscy popełnialiśmy błędy, na początku swojej drogi zawodowej. To dzięki nim jesteśmy mądrzejsi. Poprzez przeczytanie naszego artykułu, może Tobie uda się ich uniknąć!

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/najczesciej-popelniane-bledy-przez-fotografow/

Zbyt dużo Photoshopa

Niektórzy fotografowie idą na łatwiznę i zamiast skupić się na wykonywaniu zdjęć wysokiej jakości, żyją w przekonaniu, że podczas obróbki zdjęć naprawią wszelkie niedociągnięcia. Jest to najgorszy błąd, niestety bardzo często popełniany. Jest to nieodpowiednie podejście do fotografii, dlatego należy go unikać, a jak już je nabyliśmy to musimy się go jak najszybciej pozbyć. Zdjęcia, które są dobrze zrobione, a następnie delikatnie podrasowane są zdecydowanie lepsze, niż te całkowicie edytowane w Photoshopie.

Korzystanie wyłącznie z trybu automatycznego

Tryb manualny nie jest wcale taki prosty w obsłudze, wiele fotografów nie potrafi w nim ustawić prawidłowych ekspozycji, przez co z reguły korzystają z trybu automatycznego. Takie rozwiązanie sprawia, że fotograf nie musi już niczym przejmować. A to nie o to chodzi w fotografowaniu. Tryb automatyczny nie daje zbyt wielu możliwości, wszystko opiera się na szczęśliwym trafie aparatu. Więc zdjęcie albo będzie dobre, albo nie.

Lampą błyskową po oczach!

Gdy aparat fotograficzny wyczuje, że nastała ciemność od razu włącza lampę błyskową. Wydaje się to logiczne, jednak w większości przypadków, zdjęcia z użyciem takiej lampy nie wychodzą korzystnie. Lampa błyskowa, która jest ustawiona na wprost, sprawia że zdjęcie staje się płaskie. Efekt jest nienaturalny. W takiej sytuacji, należy zapamiętać, że lampą błyskową nie można świecić nikomu po oczach!

Unikasz robienia zdjęć pod światło

Wiele osób nadal żyje w przekonaniu, że zdjęć nie należy wykonywać pod światło. Jednak w tym przypadku jest małe niedopowiedzenie, ponieważ ta zasada obowiązywała w czasach fotografii analogowej. Wtedy wszelkie zdjęcia wykonywane w ten sposób były nieudane, nieostre i prześwietlone. Na szczęście czasy się zmieniły i obecnie ten problem już nie występuje. A fotografie, które są wykonywane pod światło są ciekawe i zachwycające.

Zobacz też: http://www.delite.pl/zdjecia-noca-o-czym-nalezy-pamietac-wykonywania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here