Polisa AC zyskuje na popularności wśród Polaków, zwłaszcza właścicieli nowszych i bardziej wartościowych aut, którzy ponoszą wyższe ryzyko finansowe. Standardowo zabezpiecza nas ona między innymi przed kradzieżą samochodu, aktami wandalizmu i kolizjami drogowymi, również spowodowanymi przez kierowcę pojazdu.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są bardzo zróżnicowane pod względem ceny i zakresu ochrony. Dodatkowo mamy do dyspozycji liczne rozszerzenia ubezpieczenia.

Oto przykłady:

  • Ubezpieczenie szyb – to rozszerzenie występuje w rozmaitych wariantach, bo może obejmować wszystkie szyby, jak również przykładowo tylko przednią. Warto pamiętać, że oferta najczęściej dotyczy wstawienia zamiennika, a wartość polisy niekoniecznie osiąga pełny koszt wymiany szyb. Rozszerzenie stanowić może jednak atrakcyjną opcję, gdy auto nie jest garażowane, więc może być narażone na akty wandalizmu lub często poruszamy się nim po nieutwardzonych drogach, gdzie Istnieje ryzyko uszkodzenia szyby przez kamienie.
  • Ubezpieczenie szkód wynikających z sił przyrody – ta usługa bywa obecna w standardowym pakiecie Autocasco, ale w przypadku niektórych ofert występuje jako rozszerzenie opcjonalne. Zdarzenia losowe takie jak powódź, pożar, potężne gradobicie czy bardzo silny wiatr, który doprowadzi do uderzenia w samochód drzewa lub innego obiektu występują stosunkowo rzadko, jednak mogą narazić właściciela pojazdu na ogromne koszty. Wystarczy wspomnieć zalanie silnika czy choćby uszkodzenie szyb. Koszty naprawy auta będą tym wyższe, Im więcej jest ono warte, dlatego takie rozszerzenie polisy może okazać się bardzo przydatne, szczególnie gdy auto nie jest garażowane.
  • Ochrona prawna – to kolejne rozszerzenie polisy AC, które może uchronić właściciela pojazdu przed naprawdę wysokimi kosztami, choć z reguły przydaje się w dość skrajnych sytuacjach. Klientom, którzy zdecydują się na tę usługę, ubezpieczyciel zapewnia m.in. pokrycie kosztów pomocy prawnika, opłat sądowych i obrony w postępowaniu karnym, jeśli takie nastąpi po spowodowanym wypadku. Wejście w spór prawny może kosztować sprawcę naprawdę wiele i oznaczać konieczność wydania oszczędności, a nawet popadnięcie w długi, zwłaszcza jeśli sprawa zostanie przegrana.
  • Ochrona zniżek – wielu kierowców cieszy się bardzo korzystnymi stawkami za ubezpieczenie OC i AC przede wszystkim ze względu na lata bezszkodowej jazdy. Jednak błąd może przydarzyć się nawet prawdziwym mistrzom kierownicy. Ochrona zniżek to stosunkowo tanie rozszerzenie, które zabezpieczy nasz budżet, jeśli doprowadzimy do wypadku drogowego lub kolizji, ponieważ składki ubezpieczeniowe pozostaną dzięki niej na dotychczasowym poziomie.
  • Ubezpieczenie opon – to stosunkowo mało kosztowne rozszerzenie ubezpieczenia AC lub OC może okazać się bardzo przydatne osobom, które pokonują wiele kilometrów w dużej odległości od domu. Usługa zobowiązuje ubezpieczyciela do pomocy w wymianie koła na miejscu zdarzenia w razie przebicia opony lub jego uszkodzenia. Oczywiście, mając wykupiony pakiet Assistance nie warto sięgać po to rozszerzenie, bo pomoc o takim charakterze jest już uwzględniona.

W jaki sposób wybrać najkorzystniejsze Autocasco biorąc pod uwagę tak dużą liczbę wariantów? Najlepiej zapoznać się z jak największą liczbą ofert za pośrednictwem internetowej porównywarki takiej jak KioskPolis, dostępnej pod adresem: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-ac/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here