Pieniądze – kto ich nie kocha i nie potrzebuje? Chyba nie urodził się jeszcze nikt taki. Pieniądz zdecydowanie rządzi światem, im więcej masz pieniędzy tym większy zyskujesz szacunek i plasujesz się na wyższym poziomie społecznej drabiny. Czy jest ktoś kto nie chciałby pomnożyć swoich finansów? Nie sądzę. Zatem świetnym rozwiązaniem dla takich osób będą różnego rodzaju inwestycje np. inwestycje portfelowe.

Inwestycje portfelowe – podstawowe informacje

Zainteresowany tematem? W takim razie czas przybliżyć co to jest i „z czym to się je”? Mówiąc w sporym skrócie to działanie inwestorów danego kraju polegające na zakupie aktywów finansowych (głównie są to papiery wartościowe, akcje, obligacje) poza granicami swojego państwa. Inwestycje portfelowe noszą taką nazwę ze względu na formę zarobku. Inwestorzy zarabiają na różnicach pomiędzy kursami walut, a także wykorzystując wahania stóp procentowych na rynku kraju, w którym inwestują. Można więc określić, iż zarabiają tylko w obrębie własnego portfela. Każdy inwestor zwraca wcześniej uwagę na rating kraju, którym jest zainteresowany z tego względu, że każde granie na giełdzie jest ryzykowne nawet jeśli wydaje nam się, iż mamy głowę na karku i twardo stąpamy po ziemi.

Może i generuje to spore dawki stresu i skoki poziomu kortyzolu, ale czyż nie warto czasem zaryzykować by pomnożyć swój budżet? Myślę, że warto zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt pomocy ze strony niezależnych organizacji finansowych. One to właśnie zajmują się sporządzaniem ratingów, co pozwala na dobre ocenienie sytuacji na rynku papierów wartościowych i pomaga w podjęciu właściwej decyzji. Jednym słowem jeżeli masz trochę gotówki i chciałbyś ją chociaż odrobinę pomnożyć to zdecydowanie warto zainwestować w to swój kapitał. Oczywiście trzeba trzymać wciąż rękę na pulsie. Inwestycje portfelowe ulegają często zmianom, a w szczególności powinniśmy obserwować stopy procentowe czy nie ma tam żadnych wahań.

Przygotowanie do inwestycji

Najważniejszym przygotowaniem do tego typu inwestycji jest dobre poznanie rynku i jego specyfiki. Ryzyko straty znacznie się zmniejsza jeśli mamy pojęcie co dzieje się na giełdzie danego państwa i czego można się spodziewać w najbliższym czasie. Takie zagraniczne inwestycje pośrednie mogą nam przysporzyć nie tylko samego stresu i siwych włosów, ale również wielu pozytywów. Gdy zaczniesz zyskiwać na swoim zainwestowanym kapitale powiększy się Twój budżet. Taka sytuacja umożliwi tobie i twojej rodzinie zrealizowanie jakichś planów. Takich, które były odkładane w czasie ze względu na ciągłe pilnowanie wydatków.

Jeśli zyskasz na swoich papierach wartościowych to całą dawkę stresu, którą ci ta zabawa na giełdzie zafundowała zostawisz wraz z potem na Malediwach czy w innym tropikalnym miejscu na świecie, które od dawna chcieliście odwiedzić. Relaks przyda się też przed kolejnymi inwestycjami. Gwarantuję ci jeśli zaczniesz grać na giełdzie ciężko będzie ci przestać. Pomnażanie pieniędzy daje niesamowitą frajdę i z pewnością jeszcze nie raz skusisz się na zakup zagranicznych obligacji, akcji i papierów wartościowych w ramach zabawy inwestycjami portfelowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Następny artykułInwestycje rzeczowe

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here